9 (+ 1) puikūs BIM informacijos šaltiniai, kuriuos verta skaityti

BIM schema - BIM etapai (Small)Pastaruoju metu BIM trumpinys ir visa tai, kas su juo susiję, yra ant bangos, tad ir šiai temai skirtų svetainių bei tinklaraščių pasaulyje aptinkama tikrai daug, juos galima skaičiuoti šimtais. Visus sekti sunku ir net neįmanoma. Be to, laikui bėgant dalis autorių taip įsitraukia į skaitmeninį modeliavimą, kad apleidžia rašymą ir jų informacijos šaltiniai išdžiūsta. Tačiau yra ir tokių interneto puslapių, kurie išlieka įdomūs ir aktualūs nuolatos.

Tad norime pristatyti kelis informacijos apie BIM šaltinius, tikrai vertus dėmesio.

7 BIM tinklaraščiai

  1. The BIM Jedi (Kanada)
    bim4scottc.blogspot.com
    Praktiniai BIM projektų vadovo patarimai bei informacija apie BIM renginius ne tik Kanadoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Iššūkiai, su kuriais tenka susidurti BIM projektų vadovui, techniniai patarimai, kaip teisingai kurti BIM modelius, BIM programinės įrangos naujovių apžvalgos – visa tai rasite šiame tinklaraštyje.
  1. practicalBIM (Australija)
    practicalbim.net
    Statinių informacinio modeliavimo valdymo (Building Information Modelling management) tinklaraštis, kuriame straipsniai talpinami retai, bet tekstai labai įdomūs ir išsamūs, nušviečiantys BIM įvairiais rakursais.
    Blogo autorius architektas Antony McPhee turi daug architektūrinės (nuo 1986 m.), IT ir praktinio BIM taikymo patirties, nes nuo 2001 m. dirba su BIM projektais.
  1. What Revit Wants (Australija)
    whatrevitwants.blogspot.com
    Nerealus tinklaraštis, padedantis suprasti „Autodesk® Revit®“ naudojimo niuansus.
    Glausti patarimai ir naujausios žinios apie BIM, „Revit“, „Navisworks“, projektų koordinavimą, komandų bendradarbiavimą, pastatų priežiūrą (Facility Management) ir IT – labai efektyvus autorius (per metus parašo po kelis šimtus straipsnių!) BIM technologijų vadovas Luke Johnson dosniai dalijasi savo BIM patirtimi.
  1. Revit OpEd (JAV)
    revitoped.com
    BIM programai „Revit“ skirtas tinklaraštis, tačiau kompanija „Autodesk“ nėra šio tinklaraščio rėmėja. Svetainės autorius Steve Stafford, ilgametis „Revit“ ir „Navisworks“ programų konsultantas, jame išreiškia savo asmeninį nuomonę apie „Revit“. Tai atspindi ir blogo pavadinimas – Revit OpEd = OPinion EDitorial. Šio blogo autorius taip pat dirba labai efektyviai ir paskelbia po kelis šimtus įrašų per metus.
  1. NOTEY / BIM (Honkongas)
    notey.com/blogs/bim
    Langas į BIM „blogosferą“, į vieną vietą surenkantis kelių tinklaraščių BIM infosrautus: arch2o.com, archdaily.com, architizer.com, designerhk.com. Šis puslapis padeda taupyti laiko ir greičiau rasti tikslinę informaciją apie BIM.
  1. AECbytes (JAV)
    aecbytes.com
    Įvairiausių BIM naujienų srautas: patarimai (tips / tricks), įvairių BIM programų apžvalgos, tyrimų analizės ir dar daugiau.
  1. BIM and BEAM (JAV)
    autodesk.com/bim-and-beam/
    Kompanijos „Autodesk“ tinklaraštis, skirtas pastatų konstruktoriams, statybinių elementų projektuotojams ir gamintojams. Čia pateikiami patarimai, klientų patirties istorijos, BIM įrankių pristatymai, t. y. daugybė informacijos, aktualios „Autodesk Revit“ ir kitų „Autodesk“ BIM programų naudotojams.

2 nemokami leidiniai, kuriuose paliečiamos ir BIM temos

  1. AECMagazine (Didžioji Britanija)
    aecmag.com
    Nemokamas internetinis žurnalas, skirtas pastatų informacinio modeliavimo technologijoms. Nuo 2002 m. pildomas leidinys nuolat supažindina skaitytojus su naujausiomis technologijomis, skirtomis architektūros, inžinerijos ir statybos rinkų dalyviams, (AEC – Architecture, Engineering, Construction).
  1. AUGI (JAV)
    augi.com
    AUGI yra kompanijos „Autodesk“ programų naudotojams skirtas žurnalas, kuriame skelbiami straipsniai įvairiomis temomis, pradedant projektų valdymu, baigiant programų priedais ir siūlymais, kaip galima būtų patobulinti tam tikrus „Autodesk“ produktus. Žurnalo leidėja – organizacija AUGI – yra nepriklausoma nuo kompanijos „Autodesk“.

Pagrindinis BIM informacijos šaltinis Lietuvoje

O kokia situacija mūsų šalyje? BIM informacijos vedlys Lietuvoje neabejotinai yra viešajai įstaigai „Skaitmeninė statyba“ priklausanti svetainė www.skaitmeninestatyba.lt, kuri skatina BIM procesų diegimą, pateikdama koncentruotą ir nešališką požiūrį į BIM programinę įrangą.

O kokius BIM informacijos šaltinius sekate jūs? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose.


Lietuvos statybos skaitmeninimo proceso koordinavimu užsiimanti VšĮ „Skaitmeninė statyba“ yra jungtinė Lietuvos verslo, mokslo ir vyriausybės iniciatyva.

Share Button

Leave a Reply